Informacja

Czas czytania: < 1 minut

INFORMACJA DLA PACJNETÓW

UWAGA: ODRA

  1. W przypadku każdej osoby chorej z objawami: wysokiej gorączki, nieżytu górnych dróg oddechowych, z zapaleniem spojówek, światłowstrętem, suchym kaszlem, następnie wysypką zaczynającą się za uszami, kolejno na twarzy, w następnych dniach zajmującej tułów i kończyny (o zstępującym charakterze) grubo plamistej i ze skłonnością do zlewania się istnieje podejrzenie zakażenia wirusem odry.
  1. W przypadku podejrzenia zachorowania na odrę, najlepszym rozwiązaniem jest udzielenie porady lekarskiej w warunkach wizyty domowej, w miejscu pobytu chorego.
  1. W celu uzgodnienia terminu udzielenia porady lekarskiej należy kontaktować się telefonicznie ze swoim lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
  1. Chory, który podejrzewa u siebie odrę, powinien zminimalizować kontakt z innymi osobami, do czasu konsultacji lekarskiej. Jeśli mimo wszystko chce skorzystać z wizyty w Ambulatorium zobowiązany jest do wcześniejszego poinformowania personelu Przychodni o swoim przybyciu. Uzyskanie przez personel przychodni takiej informacji pozwala podjąć działania zmniejszające możliwość szerzenia się zakażenia wirusem odry.